Minden az arcára volt írva: Kamala Harris kiakadt Jimmy Carter temetésén (FOTÓ)
Az egyik fotós elkapta a pillanatot, amint Kamala Harris észreveszi, hogy Obama Donald Trumppal kedélyesen beszélget.
„Életének nagy részét valószínűleg soha nem ismerjük és értjük meg teljesen” – mondta Joe Lombardo Clark megyei seriff a Las Vegas-i tömegmészárlás elkövetőjéről, Stephen Paddockról.
A Las Vegas-i tömegmészárlás elkövetője évtizedeken keresztül kettős életet élt – mondta csütörtöki nyilatkozatában Joe Lombardo Clark megyei seriff. Sajtótájékoztatóján a tisztségviselő elmondta: a 64 éves elkövető, Stephen Paddock évtizedeken keresztül fegyvereket és lőszereket vásárolt, s bár környezetében zárkózott embernek ismerték, kettős életet élt, senki nem sejtette, hogy titokban titkos szenvedélyének hódolt, s emberélet kioltására alkalmas eszközöket gyűjtött. „Életének nagy részét valószínűleg soha nem ismerjük és értjük meg teljesen” – fogalmazott Joe Lombardo.
Nehezen hihető történet
A seriff szerint nehezen hihető, hogy a fegyverarzenált, lőszereket és robbanóanyagokat Paddock egyedül vásárolta volna. Hozzátette: elképzelhető, hogy valaki segített neki. Különböző hírportálokon és blogokban megjelent találgatások szerint Stephen Paddock nem az egyedüli elkövetője volt a tömegmészárlásnak. Az ezt felvetők szerint ugyanis a 64 éves férfi részben fizikailag sem volt olyan állapotban hogy automata fegyvert használjon, részben pedig a megfelelő előképzettsége sem volt meg az automata fegyverek működtetéséhez.
Lombardo seriff „zavartnak” nevezte Stephen Paddockot, de nem reagált arra a felvetésre, hogy a férfi gyógyszerek hatása alatt állt volna. A Las Vegas Review-Journal című lap ugyanis szerdán a nevadai gyógyszerellenőrző hivatal nyilvántartására hivatkozva azt közölte: a férfi júniusban nagy adag diazepam – közismertebb nevén Valium – tablettát vásárolt. A gyógyszert depresszió ellen írják fel az orvosok, és csakis receptre kapható. A gyógyszert felíró Dr. Steven Winkler elzárkózott attól, hogy nyilvánosan kommentálja az információt.
Rejtélyes előzmények
A rendőrség megerősítette, hogy Paddock levelet hagyott hátra a szállodai szobájában, azonban – mint Lombardo seriff fogalmazott – ebben nem esett szó öngyilkosságról. A levél tartalmáról a seriff nem kívánt nyilatkozni. Megjegyezte: annak ellenére, hogy láthatóan részletesen eltervezte a tömegmészárlást, az elkövető nagyon kevés nyomot hagyott hátra. Nem ismertek politikai állásfoglalásai, nem szerepelt a közösségi média egyetlen platformján sem. „Még nem sikerült megértenünk, hogy mi lehetett az, ami ezt az embert ilyen erőszakra sarkallta” – fogalmazott Lombardo.
A USA Today című lap rendőrségi forrásokra hivatkozva csütörtökön azt írta: Stephen Paddock még augusztusban Chicagóban is szállodai szobát vett ki, ráadásul egy olyan szállodában, amely egy zenei fesztivál helyszíne mellett volt. Egyelőre nem derült ki, hogy igénybe is vette-e a szállodát. A sajtójelentés szerint elképzelhető, hogy a nevadai férfi merényletet tervezett Chicagóban. Az NBC televízió értesülései szerint Paddock Bostonban is szállodát keresett. A chicagói és a bostoni rendőrség szóvivői jelezték: ismerik a sajtójelentéseket és folyik a nyomozás.
A Paddock által vasárnap éjjel – egy countryfesztiválon – elkövetett tömegmészárlásnak 59 halálos áldozata és több mint 500 sebesültje volt. Csütörtökig 317 sebesült hagyhatta el a kórházat, ám 50 áldozat állapota változatlanul válságos, életveszélyes. A korábbi tömegmészárlásokhoz hasonlóan a Las Vegas-i is megélénkítette a vitát Washingtonban az amerikai alkotmányban rögzített fegyvervásárlás és -tartás szigorításáról. Demokrata párti vezető politikusok sürgették a törvényhozókat a cselekvésre. Donald Trump leszögezte: ennek egyelőre nem jött el az ideje.
(MTI)